OTK logo
Menu
 Strona główna
 Informacje
 Linki
 Kontakt
 Biuletyn
 Publikacje OTK
 Audycje RTV
 Chaczkar
 Galeria
 Zarząd OTK
 Nagrania Wideo
 Filmy Wideo
 Facebook
 OTK w Google+
 Wiadomości z Armenii
Tłumacz przysięgły języka ormiańskiego


Informacje
Twój IP:
3.238.252.196
Twoja domena:
ec2-3-238-252-196.compute-1.amazonaws.com
Twoja przeglądarka:
CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
"Uptime" serwera:
195 dni, 12 godzin, 13 minutPodstonę odwiedzali następujące Roboty:

GoogleBot 525 MSNbot 2 Yahoo! 178
onet 0 Szukacz 0 Netsprint 0
Duszpasterstwo - Առաջնորդարան


Na podstawie Umowy najmu z dnia 3 lipca 2014 r., zawartej z Miastem Stołecznym Warszawa na okres trzech lat, Urząd Miasta udostępnił powierzchnię wraz z lokalem, w celu założenia Siedziby Duszpasterstwa Świętego Apostolskiego Kościoła Ormiańskiego w Rzeczypospolitej Polskiej. Lokal został całkowicie wyremontowany od stanu surowego oraz umeblowany, po czym dnia 15-go kwietnia br. odbyło się uroczyste otwarcie Siedziby.
Lokal pełni rolę Siedziby Duszpasterstwa Świętego Apostolskiego Kościoła Ormiańskiego w Polsce. Jest jednocześnie placówką, stworzoną w celu realizacji duchowo-religijnych oraz edukacyjnych potrzeb Ormian mieszkających w Polsce.
A mianowicie, w Siedzibie:
a)    codziennie odmawiane są modlitwy poranne i wieczorne. Także w ciągu roku będą organizowane rozmaite uroczystości kościelne.
b)    odbywa się nauka śpiewu liturgicznego Świętego Apostolskiego Kościoła Ormiańskiego.
c) dla wszystkich chętnych dorosłych otwarte są kursy języka ormiańskiego i starożytnego - ormiańskiego (tzw. grabar). Zajęcia odbywają się raz w tygodniu.
d) w celu wzbogacania wiedzy Ormian w zakresie Pisma Świętego, ormiańskiej historii i kultury, jak również zapoznania się z ormiańskimi pieśniami i tańcami, raz w tygodniu organizowane są spotkania, mające na celu wspólne czytanie i omawianie Pisma Świętego, a także naukę historii i kultury oraz lekcje tradycyjnych ormiańskich pieśni i tańców.
e) często będą organizowane rozmaite ormiańskie uroczystości kościelne, Wieczory Kulturalne (spotkania poświęcone kulturze i wydarzeniom kulturalnym), zebrania, rozmowy, zarówno indywidualne jak i dyskusje w grupach.
Reasumując, Siedziba Duszpasterstwa jest pierwszym krokiem i fundamentem do zbudowania w najbliższej przyszłości świętego apostolskiego kościoła ormiańskiego w Polsce.
Tym niemniej, do utrzymania i realizacji bieżącej działalności Siedziby, Duszpasterstwo Świętego Apostolskiego Kościoła Ormiańskiego w Polsce potrzebuje wszelkiego wsparcia materialnego.
Poniżej wskazany jest numer rachunku bankowego Świętego Apostolskiego Kościoła Ormiańskiego w Polsce, aby Ormianie oraz ich krewni i bliscy, poprzez regularne wpłaty zarówno małych kwot jak i większych darowizn, umożliwili pokrycie bieżących kosztów związanych z utrzymaniem i dalszym rozwojem Siedziby Duszpasterstwa Świętego Apostolskiego Kościoła Ormiańskiego w Polsce.

Dla przelewów z Polski:

Nazwa Odbiorcy:    Ormiański Kościół Apostolski Katolikosatu Eczmiadzyńskiego w RP
Nazwa banku:        Deutsche Bank Polska
Numer konta (PLN):    27 1910 1048 2209 0925 6643 0001
Tytuł przelewu:    Darowizna


Szkoła Ormiańska
Sobotnia szkoła języka i kultury
Հայկական դպրոց


Duszpasterstwo
Duszpasterstwo Świętego Apostolskiego Kościoła Ormiańskiego w RP
Duszpasterstwo Świętego Apostolskiego Kościoła Ormiańskiego w RP
Հայ Առաքելական Սուրբ Եկեղեցու՝ Լեհաստանի Հայոց Հոգևոր Հովվության Առաջնորդարան

 
Webmaster K. Khachatryan
Ormianie w Krakowie. © 2000 - 2015
Armenia.pl -|- Katalog.Armenia.pl -|- Forum.Armenia.pl -|- Szkola.Armenia.pl -|- video.Armenia.pl


armenia ormianie armenia ormiańskie armenia ormiański kraków hayastan հայաստան հայկական լեհաստան կրակով armenia ormianie